Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
przypadku rozpatrywania zagadnień dynamicznych, należy uwzględniać przestrzenny charakter struktury kinematycznej koparki.
3.2.Struktura kinematyczna
Koparka, traktowana jako mechanizm płaski, jest jednym z bardziej złożonych mechanizmów dźwigniowych. Maszyna podstawowa wraz z podłożem i urobiskiem oraz osprzęt roboczy stanowią czworobok przegubowy.
Występują w nim wewnętrzne mechanizmy służące do napędu poszczególnych członów osprzętu. Są to mechanizmy jarzmowe o różnym stopniu złożoności. W jednym z nich, służącym do napędu łyżki, z reguły występuje wewnętrzny czworobok przegubowy.
Na rysunku 3.2 jest przedstawiony schemat strukturalny układu kinematycznego koparki w układzie płaskim. Jest on związany z płaszczyzną symetrii osprzętu, która w większości koparek przechodzi przez oś
przypadku rozpatrywania zagadnień dynamicznych, należy uwzględniać przestrzenny charakter struktury kinematycznej koparki.<br>&lt;tit1&gt;3.2.Struktura kinematyczna&lt;/&gt;<br>Koparka, traktowana jako mechanizm płaski, jest jednym z bardziej złożonych mechanizmów dźwigniowych. Maszyna podstawowa wraz z podłożem i urobiskiem oraz osprzęt roboczy stanowią czworobok przegubowy.<br>Występują w nim wewnętrzne mechanizmy służące do napędu poszczególnych członów osprzętu. Są to mechanizmy jarzmowe o różnym stopniu złożoności. W jednym z nich, służącym do napędu łyżki, z reguły występuje wewnętrzny czworobok przegubowy.<br>Na rysunku 3.2 jest przedstawiony schemat strukturalny układu kinematycznego koparki w układzie płaskim. Jest on związany z płaszczyzną symetrii osprzętu, która w większości koparek przechodzi przez oś
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego