Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
w obwodzie roboczym tego cylindra, ciśnieniu w cylindrach wysięgnika i ramienia, równemu nastawie zaworów przeciążeniowych w obwodach roboczych tych cylindrów, zerowaniu reakcji na jednej z podpór, w zależności od zwrotu wektora momentu siły skrawania, przy poprzecznym ustawieniu nadwozia koparki względem jej podwozia.
Wartość siły skrawania zależy od wzajemnego ustawienia członów osprzętu względem siebie i względem maszyny podstawowej. Niezależnie od tego, czy siła jest wyznaczana przez pomiar, czy na podstawie hodografu sił granicznych, zawsze poszukuje się jej wartości maksymalnej. To zadanie w obu przypadkach sprowadza się do poszukiwania odpowiedniej konfiguracji tych członów.
6.3.2.Wyznaczenie wektora siły granicznej, stycznego do toru
w obwodzie roboczym tego cylindra, ciśnieniu w cylindrach wysięgnika i ramienia, równemu nastawie zaworów przeciążeniowych w obwodach roboczych tych cylindrów, zerowaniu reakcji na jednej z podpór, w zależności od zwrotu wektora momentu siły skrawania, przy poprzecznym ustawieniu nadwozia koparki względem jej podwozia.<br>Wartość siły skrawania zależy od wzajemnego ustawienia członów osprzętu względem siebie i względem maszyny podstawowej. Niezależnie od tego, czy siła jest wyznaczana przez pomiar, czy na podstawie hodografu sił granicznych, zawsze poszukuje się jej wartości maksymalnej. To zadanie w obu przypadkach sprowadza się do poszukiwania odpowiedniej konfiguracji tych członów.<br>&lt;tit1&gt;6.3.2.Wyznaczenie wektora siły granicznej, stycznego do toru
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego