Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Roman
Tytuł: Podstawy ekonomii
Rok: 2000
S9 różni się więc nieco od funkcji oszczędności (S). O ile funkcja oszczędności S miała postać: , o tyle funkcja S9 ma postać:



Czytelnik może się zastanowić nad tym, jak powyższa zmiana funkcji oszczędności wpływa na zmianę konkretnej postaci funkcji konsumpcji. Jak widać na rys. 9.12, przesunięcie do góry funkcji oszczędności implikuje ustalenie się nowej równowagi w punkcie . Wzrost oszczędności autonomicznych o 6 (co jest równoznaczne ze spadkiem autonomicznych wydatków konsumpcyjnych o 6) spowodował zatem spadek dochodu narodowego o 30 (mnożnik wynosi 5). Należy więc stwierdzić, że na gruncie makroekonomii keynesistowskiej oszczędzanie wpływa negatywnie na dochód narodowy.

6. Równowaga w rozwiniętym
S9 różni się więc nieco od funkcji oszczędności (S). O ile funkcja oszczędności S miała postać: &lt;gap&gt;, o tyle funkcja S9 ma postać: <br><br>&lt;gap&gt;<br><br>Czytelnik może się zastanowić nad tym, jak powyższa zmiana funkcji oszczędności wpływa na zmianę konkretnej postaci funkcji konsumpcji. Jak widać na rys. 9.12, przesunięcie do góry funkcji oszczędności implikuje ustalenie się nowej równowagi w punkcie &lt;gap&gt;. Wzrost oszczędności autonomicznych o 6 (co jest równoznaczne ze spadkiem autonomicznych wydatków konsumpcyjnych o 6) spowodował zatem spadek dochodu narodowego o 30 (mnożnik wynosi 5). Należy więc stwierdzić, że na gruncie makroekonomii keynesistowskiej oszczędzanie wpływa negatywnie na dochód narodowy.<br><br>&lt;tit&gt;6. Równowaga w rozwiniętym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego