Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.05 (5)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
głosów i 29 miejsc w Sejmie. Przedtem były inne niepowodzenia: spadek notowań za rządów PSL- SLD w latach 1993-1997 i konieczność rezygnacji z teki premiera, porażka w wyborach prezydenckich w 1995 r.

Miejsce Waldemara Pawlaka jako prezesa partii zajął Jarosław Kalinowski, jeden z jego najbliższych współpracowników, wcześniej wciągnięty przez ówczesnego szefa rządu na fotel ministra i wicepremiera.

Czy Pawlak miał wówczas poczucie klęski? - Raczej poczucie utraty własności - wspomina prominentny działacz PSL. - Uważał się za gospodarza tej partii. Widział, że nadeszły gorsze czasy, ale nie sądził, że to powód, żeby go odsuwać.

Spodziewano się szybkiego odwetu, bo Pawlaka cechuje podobno typowo
głosów i 29 miejsc w Sejmie. Przedtem były inne niepowodzenia: spadek notowań za rządów PSL- SLD w latach 1993-1997 i konieczność rezygnacji z teki premiera, porażka w wyborach prezydenckich w 1995 r.<br><br>Miejsce Waldemara Pawlaka jako prezesa partii zajął Jarosław Kalinowski, jeden z jego najbliższych współpracowników, wcześniej wciągnięty przez ówczesnego szefa rządu na fotel ministra i wicepremiera.<br><br>Czy Pawlak miał wówczas poczucie klęski? - Raczej poczucie utraty własności - wspomina prominentny działacz PSL. - Uważał się za gospodarza tej partii. Widział, że nadeszły gorsze czasy, ale nie sądził, że to powód, żeby go odsuwać.<br><br>Spodziewano się szybkiego odwetu, bo Pawlaka cechuje podobno typowo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego