Typ tekstu: Książka
Autor: Jedliński Krzysztof i inni
Tytuł: Trening interpersonalny
Rok: 1997
postawienie na autonomię grupy może wzmacniać takie cechy, jak niezależność od wytycznych czy opinii autorytetu, poczucie sprawczości i wpływu.

Wystawienie uczestników na wzajemne komunikaty emocjonalne i informacje zwrotne bez osłaniającej czy choćby strukturalizującej roli trenera może w optymalny sposób regulować mechanizmy obronne "ja", odpowiednio je uelastyczniając lub wzmacniając, co będzie owocować adekwatnym zaufaniem do innych.

Pozostawienie steru w rękach uczestników może powodować wzrost ich poczucia odpowiedzialności oraz wewnątrzsterowności, a co za tym idzie, wzrost zaufania i szacunku do siebie.

Otwartą i dyskusyjną sprawą pozostaje "problem przeniesieniowy" odnośnie do trenerów, a zwłaszcza głównego trenera. Co bardziej sprzyja windowaniu go na "przeniesieniowy piedestał
postawienie na autonomię grupy może wzmacniać takie cechy, jak niezależność od wytycznych czy opinii autorytetu, poczucie sprawczości i wpływu.<br><br>Wystawienie uczestników na wzajemne komunikaty emocjonalne i informacje zwrotne bez osłaniającej czy choćby strukturalizującej roli trenera może w optymalny sposób regulować mechanizmy obronne "ja", odpowiednio je uelastyczniając lub wzmacniając, co będzie owocować adekwatnym zaufaniem do innych.<br><br>Pozostawienie steru w rękach uczestników może powodować wzrost ich poczucia odpowiedzialności oraz wewnątrzsterowności, a co za tym idzie, wzrost zaufania i szacunku do siebie.<br><br>Otwartą i dyskusyjną sprawą pozostaje "problem przeniesieniowy" odnośnie do trenerów, a zwłaszcza głównego trenera. Co bardziej sprzyja windowaniu go na "przeniesieniowy piedestał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego