Typ tekstu: Książka
Autor: Themerson Stefan
Tytuł: Wykład profesora Mmaa
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1943
zarazy i sanitacyjnie, cicho zlikwidować w najdalszym zakątku Osiedla, w już to zimnych, już to rozżarzonych korytarzach Szczytu Szczytów, Kopuły Kopuł, Pokrywy Pokryw.
*
Korzystając z przerwy obiadowej, jaką prof. Mmaa uczynił był w swym wykładzie, staraliśmy się opowiedzieć tu pokrótce i spiesznie bardzo dzieje pięćdziesięciu mamek i zdaliśmy sprawę z owych ,,ostatnich zarządzeń", wspomnianych przez Drugiego Asystenta prof. Ducha. Jednak głęboka sympatia, jaką żywimy dla prof. Mmaa, nie pozwoliła nam opuścić go ani na chwilę i wszystkie poprzednie notatki sporządzaliśmy podążając wiernie za nim, do jego apartamentów, gdzie długi szereg mamek, znających dobrze punktualność profesora, czekał z przygotowanym obiadem.
Po hors
zarazy i sanitacyjnie, cicho zlikwidować w najdalszym zakątku Osiedla, w już to zimnych, już to rozżarzonych korytarzach Szczytu Szczytów, Kopuły Kopuł, Pokrywy Pokryw.<br> *<br> Korzystając z przerwy obiadowej, jaką prof. Mmaa uczynił był w swym wykładzie, staraliśmy się opowiedzieć tu pokrótce i spiesznie bardzo dzieje pięćdziesięciu mamek i zdaliśmy sprawę z owych ,,ostatnich zarządzeń", wspomnianych przez Drugiego Asystenta prof. Ducha. Jednak głęboka sympatia, jaką żywimy dla prof. Mmaa, nie pozwoliła nam opuścić go ani na chwilę i wszystkie poprzednie notatki sporządzaliśmy podążając wiernie za nim, do jego apartamentów, gdzie długi szereg mamek, znających dobrze punktualność profesora, czekał z przygotowanym obiadem.<br> Po &lt;orig&gt;hors
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego