Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwartalnik Historii Nauki i Techniki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
Przepisywanie fragmentów różnych dzieł sprawiło, że często cytowani są autorzy, nie występujący w "Katalogu autorów". Do najczęściej wzmiankowanych należą Izydor z Sevilli (10 razy), Solinus (8 razy), Rueus i Beotius de Boot, określony jako Boecius lub Becjusz (po 6 razy).
Dalsze wiadomości o materiałach, a ściślej o kamieniach szlachetnych i ozdobnych, zmieścił Chmielowski w tomie III, w części rozdziału 4 "Nowy Pliniusz informujący plenius albo supplement zkomendiowany o cudach natury wszelkiej, w pierwszej części Aten opuszczonych", zatytułowanej "O kamieniach osobliwych addenda". Podobnie - jak w tomie I - kamienie szlachetne i ozdobne zostały opisane po zwierzętach.
Wśród 30 opisanych w tomie III minerałów
Przepisywanie fragmentów różnych dzieł sprawiło, że często cytowani są autorzy, nie występujący w "Katalogu autorów". Do najczęściej wzmiankowanych należą Izydor z Sevilli (10 razy), Solinus (8 razy), Rueus i Beotius de Boot, określony jako Boecius lub Becjusz (po 6 razy).<br> Dalsze wiadomości o materiałach, a ściślej o kamieniach szlachetnych i ozdobnych, zmieścił Chmielowski w tomie III, w części rozdziału 4 "Nowy Pliniusz informujący plenius albo supplement zkomendiowany o cudach natury wszelkiej, w pierwszej części Aten opuszczonych", zatytułowanej "O kamieniach osobliwych addenda". Podobnie - jak w tomie I - kamienie szlachetne i ozdobne zostały opisane po zwierzętach.<br> Wśród 30 opisanych w tomie III minerałów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego