Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.08
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Marthy Stewart, posądzanej o giełdowe oszustwo właścicielki medialnego imperium i jednej z najpopularniejszych postaci w Stanach Zjednoczonych.
Sprawa pani Stewart wzbudza ogromne emocje wśród Polonii, gdyż ta dyktatorka dobrego smaku pochodzi z rodziny polskich emigrantów. Jej kłopoty zaczęły się w grudniu 2001 roku, gdy sprzedała za ćwierć miliona dolarów swój pakiet akcji firmy farmaceutycznej ImClone, należącej do jej przyjaciela Samuela Waksala. Wkrótce wyszło na jaw, że sprzedaż nastąpiła na dzień przed gwałtownym załamaniem się giełdowych notowań tej firmy, spowodowanych odmową rejestracji przez państwowy urząd jednego z produkowanych przez ImClone leków.
Waksalowi udowodniono uprzedzenie niektórych akcjonariuszy o spodziewanym załamaniu, za co został skazany
Marthy Stewart&lt;/&gt;, posądzanej o giełdowe oszustwo właścicielki medialnego imperium i jednej z najpopularniejszych postaci w &lt;name type="place"&gt;Stanach Zjednoczonych&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>Sprawa pani &lt;name type="person"&gt;Stewart&lt;/&gt; wzbudza ogromne emocje wśród &lt;name type="org"&gt;Polonii&lt;/&gt;, gdyż ta dyktatorka dobrego smaku pochodzi z rodziny polskich emigrantów. Jej kłopoty zaczęły się w grudniu 2001 roku, gdy sprzedała za ćwierć miliona dolarów swój pakiet akcji firmy farmaceutycznej &lt;name type="org"&gt;ImClone&lt;/&gt;, należącej do jej przyjaciela &lt;name type="person"&gt;Samuela Waksala&lt;/&gt;. Wkrótce wyszło na jaw, że sprzedaż nastąpiła na dzień przed gwałtownym załamaniem się giełdowych notowań tej firmy, spowodowanych odmową rejestracji przez państwowy urząd jednego z produkowanych przez &lt;name type="org"&gt;ImClone&lt;/&gt; leków.<br>&lt;name type="person"&gt;Waksalowi&lt;/&gt; udowodniono uprzedzenie niektórych akcjonariuszy o spodziewanym załamaniu, za co został skazany
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego