Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
wykruszeniu części starego podłoża układamy korzeń spiralnie w donicy i każdy jego zwój podsypujemy świeżą warstwą ziemi. Wszelkie uszkodzenia oprószamy miałem z węgla drzewnego, żeby nie dopuścić do rozwoju chorób grzybowych. Zawsze na wiosnę - kiedy nie przesadzamy roślin - wymieniamy wierzchnią warstwę ziemi w doniczce.

Rozmnażanie z odrostów
Niekiedy tuż obok palmy wyrasta młoda roślina zwana odrostem. Jeśli chcemy rozmnożyć daktylowiec, wyjmujemy go z doniczki, odcinamy odrost, a następnie sadzimy obie rośliny w osobnych doniczkach.
Uwaga! Wszelkie zabiegi trzeba wykonywać w rękawiczkach, ponieważ ostrymi i twardymi liśćmi daktylowca łatwo się pokaleczyć.
W ogrodzie. Latem, od czerwca do połowy września, warto wystawić palmy
wykruszeniu części starego podłoża układamy korzeń spiralnie w donicy i każdy jego zwój podsypujemy świeżą warstwą ziemi. Wszelkie uszkodzenia oprószamy miałem z węgla drzewnego, żeby nie dopuścić do rozwoju chorób grzybowych. Zawsze na wiosnę - kiedy nie przesadzamy roślin - wymieniamy wierzchnią warstwę ziemi w doniczce.<br><br>&lt;tit1&gt;Rozmnażanie z odrostów&lt;/tit1&gt;<br> Niekiedy tuż obok palmy wyrasta młoda roślina zwana odrostem. Jeśli chcemy rozmnożyć daktylowiec, wyjmujemy go z doniczki, odcinamy odrost, a następnie sadzimy obie rośliny w osobnych doniczkach.<br>Uwaga! Wszelkie zabiegi trzeba wykonywać w rękawiczkach, ponieważ ostrymi i twardymi liśćmi daktylowca łatwo się pokaleczyć.<br>W ogrodzie. Latem, od czerwca do połowy września, warto wystawić palmy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego