Typ tekstu: Książka
Autor: Kowalczyk Paweł
Tytuł: Fizyka cząsteczek
Rok: 2000
rozsądkiem większa wartość stałej siłowej k, a co za tym idzie stałej oscylacyjnej, prowadzi do małej wartości stałej D, czyli do znikomych efektów działania siły odśrodkowej.
Kontynuując iteracyjne rozwiązanie równania, należy teraz w mianowniku wyrażenia zastąpić wyliczonym właśnie itd., co doprowadzi do ogólnego wzoru na energię poziomów rotacyjnych .
Należy jednak pamiętać, że dla typowych cząsteczek już wartość Dv jest bardzo mała (dla ilustrującego nasze rozważania w tym rozdziale stanu cząsteczki i poprawka wprowadzona przez uwzględnienie tej stałej może być istotna tylko dla dużych wartości J; kolejne poprawki uwidaczniają się tylko przy bardzo precyzyjnych pomiarach struktury energetycznej cząsteczek.
Aby obraz rotacji cząsteczki
rozsądkiem większa wartość stałej siłowej k, a co za tym idzie stałej oscylacyjnej, prowadzi do małej wartości stałej D, czyli do znikomych efektów działania siły odśrodkowej.<br>Kontynuując iteracyjne rozwiązanie równania, należy teraz w mianowniku wyrażenia zastąpić &lt;gap&gt; wyliczonym właśnie &lt;gap&gt; itd., co doprowadzi do ogólnego wzoru na energię poziomów rotacyjnych &lt;gap&gt;.<br>Należy jednak pamiętać, że dla typowych cząsteczek już wartość Dv jest bardzo mała (dla ilustrującego nasze rozważania w tym rozdziale stanu &lt;gap&gt; cząsteczki &lt;gap&gt; i poprawka wprowadzona przez uwzględnienie tej stałej może być istotna tylko dla dużych wartości J; kolejne poprawki uwidaczniają się tylko przy bardzo precyzyjnych pomiarach struktury energetycznej cząsteczek. <br>Aby obraz rotacji cząsteczki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego