Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
choć w porównaniu ze starożytną Armenią krótka, w części jest wspólna - mówi Adam Terlecki.

Czasem tylko po wizycie w urzędzie, rozmowie ze strażnikiem miejskim albo policjantem trudno uwierzyć, że Rzeczpospolita to kraj od wieków ormiańskiemu osadnictwu przyjazny.

Fotografie Stanisław Ciok



Sławni polscy Ormianie

Szymon Szymonowic - (1558-1629) poeta, autor sielanek, panegiryków, dramatów i wierszy politycznych. Pomagał Janowi Zamoyskiemu w tworzeniu Akademii Zamojskiej i związanych z nią biblioteki i drukarni.

Grzegorz Piramowicz - (1735-1801) jezuita, pedagog; sekretarz Komisji Edukacji Narodowej i Towarzystwa do Ksiąg Elementarnych; wybitny reformator szkolnictwa.

Józef Michał Łukasiewicz (Łukaszewicz) - (2 poł. XVIII w.) kupiec warszawski i rajca miejski, współpracownik
choć w porównaniu ze starożytną Armenią krótka, w części jest wspólna - mówi Adam Terlecki.<br><br>Czasem tylko po wizycie w urzędzie, rozmowie ze strażnikiem miejskim albo policjantem trudno uwierzyć, że Rzeczpospolita to kraj od wieków ormiańskiemu osadnictwu przyjazny.<br><br>&lt;au&gt;Fotografie Stanisław Ciok&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Sławni polscy Ormianie&lt;/&gt;<br><br>Szymon Szymonowic - (1558-1629) poeta, autor sielanek, panegiryków, dramatów i wierszy politycznych. Pomagał Janowi Zamoyskiemu w tworzeniu Akademii Zamojskiej i związanych z nią biblioteki i drukarni.<br><br>Grzegorz Piramowicz - (1735-1801) jezuita, pedagog; sekretarz Komisji Edukacji Narodowej i Towarzystwa do Ksiąg Elementarnych; wybitny reformator szkolnictwa.<br><br>Józef Michał Łukasiewicz (Łukaszewicz) - (2 poł. XVIII w.) kupiec warszawski i rajca miejski, współpracownik
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego