Typ tekstu: Książka
Tytuł: Sporne sprawy polskiej literatury współczesnej
Rok: 1998
dwóch dziennikarzy - rzeczywiście internowanych w Strzebielinku - tych samych, którzy są współautorami autobiografii Wałęsy. Czy można w związku z tym mieć zaufanie do przeżycia historii "Jana Mura"?

Im bardziej ludzie pióra starali się sprostać czasowi stanu wojennego jako Historii (przez osławione duże H), w tym większym stopniu ich wysiłki ulegały osobliwemu paraliżowi, zamieniały się w celebrowanie własnego w niej udziału, w delektowanie się własną "historycznością".

- przypomina sobie Marian Terlecki szukając głębszego sensu doświadczenia, na które złożyła się obecność w pacyfikowanej Stoczni Gdańskiej, ucieczka przed aresztowaniem, monotonia ukrywania się.
Ostatecznie sens ten odkrywa autor w odzyskaniu poczucia własnej realności, rozumianej jako odnalezienie się
dwóch dziennikarzy - rzeczywiście internowanych w Strzebielinku - tych samych, którzy są współautorami autobiografii Wałęsy. Czy można w związku z tym mieć zaufanie do przeżycia historii "Jana Mura"?<br>&lt;gap&gt;<br> Im bardziej ludzie pióra starali się sprostać czasowi stanu wojennego jako Historii (przez osławione duże H), w tym większym stopniu ich wysiłki ulegały osobliwemu paraliżowi, zamieniały się w celebrowanie własnego w niej udziału, w delektowanie się własną "historycznością".<br>&lt;gap&gt;<br> - przypomina sobie Marian Terlecki szukając głębszego sensu doświadczenia, na które złożyła się obecność w pacyfikowanej Stoczni Gdańskiej, ucieczka przed aresztowaniem, monotonia ukrywania się.<br> Ostatecznie sens ten odkrywa autor w odzyskaniu poczucia własnej realności, rozumianej jako odnalezienie się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego