Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 10.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
typu organizacji pomocowych, materialny niedostatek trapiący sporą część społeczeństwa, a także ekspansję rynku i pożerających czas mediów.


Człowieka trzeba bronić

W Niemczech Helmut Kohl zbiera gromy, w Polsce - laury. „Kanclerz Europy" - jak mówiono o nim w latach 90. - przyznał się, że korzystał z nielegalnych kont bankowych, by finansować swoją partię. Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu przyznał mu doktorat honoris causa za zwracanie uwagi na moralny wymiar polityki. - Dobro, które uczynił dla Europy, a zwłaszcza dla stosunków polsko-niemieckich jest tak wielkie, że nie mogą go przeważyć żadne międzypartyjne konflikty - broni byłego kanclerza rektor uczelni ks. prof. Ignacy Dec.
Pomysł nagrodzenia
typu organizacji &lt;orig&gt;pomocowych&lt;/&gt;, materialny niedostatek trapiący sporą część społeczeństwa, a także ekspansję rynku i pożerających czas mediów.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Człowieka trzeba bronić&lt;/&gt;<br><br>W Niemczech Helmut Kohl zbiera gromy, w Polsce - laury. &#132;Kanclerz Europy" - jak mówiono o nim w latach 90. - przyznał się, że korzystał z nielegalnych kont bankowych, by finansować swoją partię. Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu przyznał mu doktorat honoris causa za zwracanie uwagi na moralny wymiar polityki. - Dobro, które uczynił dla Europy, a zwłaszcza dla stosunków polsko-niemieckich jest tak wielkie, że nie mogą go przeważyć żadne międzypartyjne konflikty - broni byłego kanclerza rektor uczelni ks. prof. Ignacy Dec. <br>Pomysł nagrodzenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego