Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
W drożdżowni Uniform Hefefabrik Monheim do oczyszczania grupy ścieków stężonych służy sześciostopniowa instalacja wyparna, złożona z 8 wyparek (w tym jedna rezerwowa). W instalacji tej o wydajności 3035 m3/h ścieki zatężane są do zawartości suchej masy 75%. Po zagęszczeniu koncentrat poddaje się odwirowaniu i osad wykorzystuje jako dodatek do pasz.
Grupa ścieków o małym stężeniu suchej masy kierowana jest najpierw do instalacji odwróconej osmozy, również sześciostopniowej. Koncentrat z odwróconej osmozy kierowany jest na instalację wyparną, a permeat kierowany jest do beztlenowego reaktora fluidalnego. Bardzo dobre efekty oczyszczania są osiągane przy bardzo wysokich kosztach eksploatacyjnych.
W nowoczesnej gorzelni melasowej Kraul i
W drożdżowni Uniform Hefefabrik Monheim do oczyszczania grupy ścieków stężonych służy sześciostopniowa instalacja wyparna, złożona z 8 wyparek (w tym jedna rezerwowa). W instalacji tej o wydajności 3035 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;/h ścieki zatężane są do zawartości suchej masy 75%. Po zagęszczeniu koncentrat poddaje się odwirowaniu i osad wykorzystuje jako dodatek do pasz.<br>Grupa ścieków o małym stężeniu suchej masy kierowana jest najpierw do instalacji odwróconej osmozy, również sześciostopniowej. Koncentrat z odwróconej osmozy kierowany jest na instalację wyparną, a permeat kierowany jest do beztlenowego reaktora fluidalnego. Bardzo dobre efekty oczyszczania są osiągane przy bardzo wysokich kosztach eksploatacyjnych.<br>W nowoczesnej gorzelni melasowej Kraul i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego