Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Europie własną salonką, bawił się, grywał w kasynach, a gdy na jednej ze stacji kolejowych spodobała mu się żona barmana, to ją kupił i zabrał ze sobą do Paryża.

Dopóki żył Juliusz Teodor, zakłady Heinzlów trzymały się mocno, choć nie ominął ich kryzys związany z I wojną światową i rewolucją październikową, która odcięła Łódź od olbrzymiego rosyjskiego rynku. Juliusz Teodor zmarł w 1922 r. W 1924 r. zakłady Heinzlów ogłosiły upadłość. Jednak zgromadzony przez dwa pokolenia majątek pozwolił na dostatnie życie jego żonie i dzieciom. Heinzlowie oprócz trzech pałaców mieli przecież 5 tys. hektarów ziemi i 12 folwarków.

Wnuki z XX
Europie własną salonką, bawił się, grywał w kasynach, a gdy na jednej ze stacji kolejowych spodobała mu się żona barmana, to ją kupił i zabrał ze sobą do Paryża.<br><br>Dopóki żył Juliusz Teodor, zakłady Heinzlów trzymały się mocno, choć nie ominął ich kryzys związany z I wojną światową i rewolucją październikową, która odcięła Łódź od olbrzymiego rosyjskiego rynku. Juliusz Teodor zmarł w 1922 r. W 1924 r. zakłady Heinzlów ogłosiły upadłość. Jednak zgromadzony przez dwa pokolenia majątek pozwolił na dostatnie życie jego żonie i dzieciom. Heinzlowie oprócz trzech pałaców mieli przecież 5 tys. hektarów ziemi i 12 folwarków.<br><br>&lt;tit&gt;Wnuki z XX
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego