Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920) 3
Rok: 1999
odtworzenia z zarekwirowanych statków i motorówek cywilnych Flotylli Wiślanej i szybkiego przygotowania jej do działań bojowych.
28 lipca na podstawie decyzji szefa DSM rozpoczęto w Modlinie organizację specjalnej kompanii grupującej oficerów, podoficerów i marynarzy przeznaczonych do służby we Flotylli Wiślanej. Na dowódcę tej kompanii (28 lipca), a wkrótce także na pełniącego obowiązki dowódcy Flotylli został wyznaczony kpt.

mar. B. Jarociński. Na szefa służby technicznej flotylli został wyznaczony ppłk mar. inż. Ksawery Czernicki, który 1 sierpnia objął także obowiązki Komendanta Portu Wojennego Modlin, stanowiącego główną bazę zaopatrzenia i remontu jednostek pływających flotylli.
Jednocześnie Departament dla Spraw Morskich, wspólnie z Dowództwem Okręgowych Linii Wodnych
odtworzenia z zarekwirowanych statków i motorówek cywilnych Flotylli Wiślanej i szybkiego przygotowania jej do działań bojowych.<br>28 lipca na podstawie decyzji szefa DSM rozpoczęto w Modlinie organizację specjalnej kompanii grupującej oficerów, podoficerów i marynarzy przeznaczonych do służby we Flotylli Wiślanej. Na dowódcę tej kompanii (28 lipca), a wkrótce także na pełniącego obowiązki dowódcy Flotylli został wyznaczony kpt.<br>&lt;page nr=106&gt;<br>mar. B. Jarociński. Na szefa służby technicznej flotylli został wyznaczony ppłk mar. inż. Ksawery Czernicki, który 1 sierpnia objął także obowiązki Komendanta Portu Wojennego Modlin, stanowiącego główną bazę zaopatrzenia i remontu jednostek pływających flotylli.<br>Jednocześnie Departament dla Spraw Morskich, wspólnie z Dowództwem Okręgowych Linii Wodnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego