Typ tekstu: Książka
Autor: Sekuła Helena
Tytuł: Ślad węża
Rok: 2004
na dyskwalifikowaniu osób za ubiór, co przed chwilą przyganił Teresie.
- Panowie - zwraca się do szemrzących - szanuję tę kobietę i w mojej obecności proszę wyrażać się o nie oględniej.
Galeria przycicha, tłumek magistrów topnieje. Teresa czuje się upokorzona, wypowiedź męża odnosi przede wszystkim do siebie.
- Parafia - wybrzydza jakiś potakiewicz.
- Nie jestem pewien czy Henessy z kawiorem na tartince jest najwłaściwszym wstępem, może powinni doć campari lub inny aperitif - zwierza wykwintne rozterki besserwisser.
- Kawior jest właściwy zawsze i o każdej porze - wtrąca się przdchodząca obok dama z brylantem wielkości ziarna bobu, na grubym palcu.
Zimny bufet zastawiono w sąsiednim pomieszczeniu, na razie jednak
na dyskwalifikowaniu osób za ubiór, co przed chwilą przyganił Teresie.<br>- Panowie - zwraca się do szemrzących - szanuję tę kobietę i w mojej obecności proszę wyrażać się o nie oględniej.<br>Galeria przycicha, tłumek magistrów topnieje. Teresa czuje się upokorzona, wypowiedź męża odnosi przede wszystkim do siebie.<br>- Parafia - wybrzydza jakiś potakiewicz.<br>- Nie jestem pewien czy Henessy z kawiorem na tartince jest najwłaściwszym wstępem, może powinni doć campari lub inny aperitif - zwierza wykwintne rozterki besserwisser.<br>- Kawior jest właściwy zawsze i o każdej porze - wtrąca się przdchodząca obok dama z brylantem wielkości ziarna bobu, na grubym palcu.<br>Zimny bufet zastawiono w sąsiednim pomieszczeniu, na razie jednak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!