Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Znak
Nr: 11
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1982
nawet całkowitego zlikwidowania ruchu pielgrzymkowego. Nie udaje się ona, pielgrzymki tracą jedynie swój zewnętrzny splendor, idzie się czy jedzie w mniejszych grupach lub indywidualnie. Nacisk zewnętrzny wpływa zresztą na pogłębienie motywacji i przeżywania pielgrzymki. Ilość pielgrzymów nadal powoli rośnie, w roku milenijnym dochodzi do 1,5 miliona. Mało jest natomiast pielgrzymek pieszych. Warszawska z 1966 r. liczy 10 tysięcy osób, potem spada do 8 tysięcy i znowu wzrasta - inne piesze pielgrzymki zostają zakazane.
W latach 70-tych grupowy ruch pątniczy osiąga liczbę ok. 2 milionów osób. Rośnie szybko ilość pieszych pielgrzymek - w 1980 r. było ich już ponad 100.
Co zmieniło
nawet całkowitego zlikwidowania ruchu pielgrzymkowego. Nie udaje się ona, pielgrzymki tracą jedynie swój zewnętrzny splendor, idzie się czy jedzie w mniejszych grupach lub indywidualnie. Nacisk zewnętrzny wpływa zresztą na pogłębienie motywacji i przeżywania pielgrzymki. Ilość pielgrzymów nadal powoli rośnie, w roku milenijnym dochodzi do 1,5 miliona. Mało jest natomiast pielgrzymek pieszych. Warszawska z 1966 r. liczy 10 tysięcy osób, potem spada do 8 tysięcy i znowu wzrasta - inne piesze pielgrzymki zostają zakazane.<br>W latach 70-tych grupowy ruch pątniczy osiąga liczbę ok. 2 milionów osób. Rośnie szybko ilość pieszych pielgrzymek - w 1980 r. było ich już ponad 100.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Co zmieniło
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego