Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Morze
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1961
służby prewencyjnej powołano też okręty marynarki wojennej; w 1819 roku wody dokoła Anglii patrolowało 56 slupów i 80 kutrów Royal Navy, poza jednostkami służby celnej i ministerstwa skarbu. Koszty utrzyma tego dozoru wyniosły 548402 funty rocznie, a dochody ze skonfiskowanych towarów tylko 15 840.
Nie bez podstawy przypuszczano, że celnicy po cichu współdziałają z przemytnikami gdyż ich niskie uposażenie i niewysokie nagrody w wypadku wykrycia przemytu, nie równoważyły związanego z tym ryzyka i niebezpieczeństwa osobistego.
W tych warunkach, powstała w 1820 r. Irlandzka Straż Wodna. Była ona uważana za bardzo skuteczną, gdyż sekwestrami pokrywała 10% kosztów swego utrzymania.
Najniebezpieczniejszymi przemytnikami byli "Niebiescy
służby prewencyjnej powołano też okręty marynarki wojennej; w 1819 roku wody dokoła Anglii patrolowało 56 slupów i 80 kutrów Royal Navy, poza jednostkami służby celnej i ministerstwa skarbu. Koszty utrzyma tego dozoru wyniosły 548402 funty rocznie, a dochody ze skonfiskowanych towarów tylko 15 840. <br>Nie bez podstawy przypuszczano, że celnicy po cichu współdziałają z przemytnikami gdyż ich niskie uposażenie i niewysokie nagrody w wypadku wykrycia przemytu, nie równoważyły związanego z tym ryzyka i niebezpieczeństwa osobistego. <br>W tych warunkach, powstała w 1820 r. Irlandzka Straż Wodna. Była ona uważana za bardzo skuteczną, gdyż sekwestrami pokrywała 10% kosztów swego utrzymania. <br>Najniebezpieczniejszymi przemytnikami byli "Niebiescy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego