Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwartalnik Historii Nauki i Techniki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
H. Osińskiego Opisanie polskich żelaza fabryk książki geologicznej niezmiernie ważnej i wydanej również w 1782 r.
Największą bolączką w książce jest ogromna liczba błędów zwłaszcza w datach i nazwiskach. Autorzy nie mieli korekty i to w jakimś stopniu ich usprawiedliwia. Nie usprawiedliwia korekty. Nie ma niemal artykułu, w którym nawet pobieżna lektura nie dostarczyłaby pewnej liczby oczywistych potknięć. Przytoczę, rzecz zrozumiała, tylko kilka przykładów . .
Kończąc niniejsze uwagi wypada jeszcze raz podkreślić, że otrzymaliśmy wydawnictwo ciekawe i różnorodne. Jest to opracowanie ważne, gdyż w kilku artykułach dokonano istotnego postępu w ocenie osiągnięć człowego przedstawiciela Oświecenia polskiego.
Z treści niektórych artykułów wynika, że
H. Osińskiego &lt;hi rend="italic"&gt;Opisanie polskich żelaza fabryk&lt;/hi&gt; książki geologicznej niezmiernie ważnej i wydanej również w 1782 r.<br> Największą bolączką w książce jest ogromna liczba błędów zwłaszcza w datach i nazwiskach. Autorzy nie mieli korekty i to w jakimś stopniu ich usprawiedliwia. Nie usprawiedliwia korekty. Nie ma niemal artykułu, w którym nawet pobieżna lektura nie dostarczyłaby pewnej liczby oczywistych potknięć. Przytoczę, rzecz zrozumiała, tylko kilka przykładów &lt;gap&gt;. &lt;page nr=207&gt;.<br> Kończąc niniejsze uwagi wypada jeszcze raz podkreślić, że otrzymaliśmy wydawnictwo ciekawe i różnorodne. Jest to opracowanie ważne, gdyż w kilku artykułach dokonano istotnego postępu w ocenie osiągnięć człowego przedstawiciela Oświecenia polskiego.<br> Z treści niektórych artykułów wynika, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego