Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy religijne
Rok: 1999
Środa Popielcowa
Jest to pierwszy dzień Wielkiego Postu. Prorok Joel wzywa nas w imieniu Pana: "Tak mówi Pan: Nawróćcie się do mnie całym swym sercem, przez post, płacz i lament. Rozdzierajcie jednak wasze serca, a nie szaty!" (JI 2;12-23). Jezus rozwijając te słowa mówi: Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli" (Mt 6;1).
Okres Wielkiego Postu rozpoczyna się więc dniem naznaczonym popiołem. Kapłan błogosławi popiół i posypuje nim naszą głowę wypowiadając następujące słowa: "Prochem jesteś i w proch się obrócisz".
Znak ten i słowa te zapraszają nas i wzywają do wyciszenia
Środa Popielcowa&lt;/&gt;<br>Jest to pierwszy dzień Wielkiego Postu. Prorok Joel wzywa nas w imieniu Pana: "Tak mówi Pan: Nawróćcie się do mnie całym swym sercem, przez post, płacz i lament. Rozdzierajcie jednak wasze serca, a nie szaty!" (JI 2;12-23). Jezus rozwijając te słowa mówi: Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli" (Mt 6;1).<br>Okres Wielkiego Postu rozpoczyna się więc dniem naznaczonym popiołem. Kapłan błogosławi popiół i posypuje nim naszą głowę wypowiadając następujące słowa: "Prochem jesteś i w proch się obrócisz".<br>Znak ten i słowa te zapraszają nas i wzywają do wyciszenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego