Typ tekstu: Książka
Autor: Król-Fijewska Maria
Tytuł: Stanowczo, łagodnie, bez lęku
Rok: 1996
z aluzji komunikatu wprost, można już zareagować zgodnie z poprzednio podanymi zasadami.
Można poprosić rozmówcę, aby rozszyfrował aluzję albo zrobić to samodzielnie, prosząc o potwierdzenie interpretacji. Na przykład:

Osoba B:
- Powiedziałaś, że ktoś tu jadł jak świnia. To ja jadłam w tym miejscu. Rozumiem, że masz do mnie pretensje, że pobrudziłam ci obrus, czy tak?
Albo:

Osoba B:
- Mówisz, że wyglądam prześlicznie, ale używasz tonu, który sugeruje coś odwrotnego. Nie wiem, czy ci się właściwie podobam w tym ubraniu, czy nie. Chciałabym, abyś powiedział to otwarcie.
Albo:

Osoba B:
- Jak wiesz, ja właśnie chodzę po górach. Czy mam rozumieć, że moje
z aluzji komunikatu wprost, można już zareagować zgodnie z poprzednio podanymi zasadami.<br>Można poprosić rozmówcę, aby rozszyfrował aluzję albo zrobić to samodzielnie, prosząc o potwierdzenie interpretacji. Na przykład:<br><br>Osoba B: <br>- Powiedziałaś, że ktoś tu jadł jak świnia. To ja jadłam w tym miejscu. Rozumiem, że masz do mnie pretensje, że pobrudziłam ci obrus, czy tak?<br>Albo:<br><br>Osoba B: <br>- Mówisz, że wyglądam prześlicznie, ale używasz tonu, który sugeruje coś odwrotnego. Nie wiem, czy ci się właściwie podobam w tym ubraniu, czy nie. Chciałabym, abyś powiedział to otwarcie.<br>Albo:<br><br>Osoba B: <br>- Jak wiesz, ja właśnie chodzę po górach. Czy mam rozumieć, że moje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego