Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
zamykających zagrody od strony pól.
Za płotami droga, nazywana zapłociem. Do środka wsi z placem owalnym prowadziła jedna droga, którą zamykano w razie niebezpieczeństwa. Przy drodze do Starego Grodu słup ludowy pokryty płaskorzeźbami i zwieńczony figurą świętego z 1838, dzieło Franciszka Nowaka z Raszew. Naprzeciw szkoły krzyż dębowy rzeźbiony na pocz. XIXw. przez nieznanego artystę ludowego.
3km na pn. Nepomucenów. Długa ulicówka o zabudowie całkowicie nowej.
Okres okupacji hitlerowskiej przetrwały dwa krzyże ludowe z 1860 i 1880, dzieła cieśli i rzeźbiarza ludowego Franciszka Nowaka z Raszew.

42km

Skrzyżowanie.
2km na pn. Stary Gród, wieś nad Orlą. W XIIIw. gród kasztelański.
Pozostałością
zamykających zagrody od strony pól.<br>Za płotami droga, nazywana zapłociem. Do środka wsi z placem owalnym prowadziła jedna droga, którą zamykano w razie niebezpieczeństwa. Przy drodze do Starego Grodu słup ludowy pokryty płaskorzeźbami i zwieńczony figurą świętego z 1838, dzieło Franciszka Nowaka z Raszew. Naprzeciw szkoły krzyż dębowy rzeźbiony na pocz. XIXw. przez nieznanego artystę ludowego.<br> 3km na pn. Nepomucenów. Długa ulicówka o zabudowie całkowicie nowej.<br>Okres okupacji hitlerowskiej przetrwały dwa krzyże ludowe z 1860 i 1880, dzieła cieśli i rzeźbiarza ludowego Franciszka Nowaka z Raszew.<br><br>42km<br><br>Skrzyżowanie.<br> 2km na pn. Stary Gród, wieś nad Orlą. W XIIIw. gród kasztelański.<br>Pozostałością
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego