Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 30
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
linii prostej, a nadto wzdłuż górnego biegu wspomnianej uprzednio Lepietnicy rozsiadła się wieś o nazwie Obidowa, nie mająca - oczywiście - niczego wspólnego ani z Chabówką, ani też z Piątkową, na której wznosi się ulubiony przez automobilistów kościółek pod wezwaniem Św. Krzyża.
Dodać wreszcie trzeba, że kościółek ten należy do parafii Chabówka, podczas gdy granią właściwej Obidowej przebiega granica pomiędzy parafiami Rdzawka i Klikuszowa. Do tej ostatniej należy, w kościelnych strukturach organizacyjno-administracyjnych, wieś Obidowa.
Uwagi niniejsze dedykuję w szczególności p. Wojciechowi Machnickiemu, autorowi ciekawego artykułu "Świątynia automobilistów", zamieszczonego w "Tygodniku Podhalańskim" nr 29/99 z 25 lipca 1999 r.
Janusz AndrusikiewiczNa Gubałówce
linii prostej, a nadto wzdłuż górnego biegu wspomnianej uprzednio Lepietnicy rozsiadła się wieś o nazwie Obidowa, nie mająca - oczywiście - niczego wspólnego ani z Chabówką, ani też z Piątkową, na której wznosi się ulubiony przez automobilistów kościółek pod wezwaniem Św. Krzyża.<br>Dodać wreszcie trzeba, że kościółek ten należy do parafii Chabówka, podczas gdy granią właściwej Obidowej przebiega granica pomiędzy parafiami Rdzawka i Klikuszowa. Do tej ostatniej należy, w kościelnych strukturach organizacyjno-administracyjnych, wieś Obidowa.<br>Uwagi niniejsze dedykuję w szczególności p. Wojciechowi Machnickiemu, autorowi ciekawego artykułu "Świątynia automobilistów", zamieszczonego w "Tygodniku Podhalańskim" nr 29/99 z 25 lipca 1999 r.<br>&lt;au&gt;Janusz Andrusikiewicz&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Na Gubałówce
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego