Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Państwo i Prawo
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1991
odwołanie do sądu antymonopolowego możliwe jest w odniesieniu do decyzji wydanych przez Urz. An., a wymienionych w art. 8 ust. 1 i 3, art. 9, 11 ust. 2, art. 12 ust. 2 i 4, art. 15 oraz 16 ustawy. Chodzi tam m.in. o obniżenie ceny, zakaz łączenia lub tworzenia podmiotów gospodarczych, nakaz podziału przedsiębiorstwa i kary za niewykonanie decyzji Urzędu Antymonopolowego.
Jedynie od wyliczonych decyzji podmiot gospodarczy może odwołać się do sądu antymonopolowego. Wynika to wyraźnie ze sformułowania art. 23 ustawy ("w wypadkach przewidzianych w niniejszej ustawie").
Art. 23 jest sformułowany o tyle niejednoznacznie, że możliwa jest interpretacja, która dopuszcza
odwołanie do sądu antymonopolowego możliwe jest w odniesieniu do decyzji wydanych przez Urz. An., a wymienionych w art. 8 ust. 1 i 3, art. 9, 11 ust. 2, art. 12 ust. 2 i 4, art. 15 oraz 16 ustawy. Chodzi tam m.in. o obniżenie ceny, zakaz łączenia lub tworzenia podmiotów gospodarczych, nakaz podziału przedsiębiorstwa i kary za niewykonanie decyzji Urzędu Antymonopolowego. &lt;page nr=35&gt;<br>Jedynie od wyliczonych decyzji podmiot gospodarczy może odwołać się do sądu antymonopolowego. Wynika to wyraźnie ze sformułowania art. 23 ustawy ("w wypadkach przewidzianych w niniejszej ustawie").<br>Art. 23 jest sformułowany o tyle niejednoznacznie, że możliwa jest interpretacja, która dopuszcza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego