Typ tekstu: Książka
Autor: red. Strączek Damian
Tytuł: Klonowanie
Rok: 1998
tych gatunków zwierząt - natomiast materiał człowieka zdaje się być bardzo wdzięcznym obiektem obu doświadczeń. Najlepszym przykładem jest to, że w Wielkiej Brytanii pozbywano się ludzkich zarodków z racji nagromadzenia ich w ogromnej ilości. Oczywiście, w przypadku klonowania trudno powiedzieć, czy wszystko potoczyłoby się tak samo łatwo.
Czy fakt istnienia genetycznego podobieństwa gatunków między sobą pozwala nam myśleć, że odkrycia biotechnologiczne mają jednak wartość uniwersalną? Nie wyciągajmy w każdym razie pochopnych wniosków. Gdyby miało dojść do sklonowania człowieka, wierzymy, że stać by się to mogło tylko przy zastosowaniu się do wszystkich wcześniej ustalonych norm.

IV. CO DALEJ?
Mody w nauce?
Badania naukowe
tych gatunków zwierząt - natomiast materiał człowieka zdaje się być bardzo wdzięcznym obiektem obu doświadczeń. Najlepszym przykładem jest to, że w Wielkiej Brytanii pozbywano się ludzkich zarodków z racji nagromadzenia ich w ogromnej ilości. Oczywiście, w przypadku klonowania trudno powiedzieć, czy wszystko potoczyłoby się tak samo łatwo.<br>Czy fakt istnienia genetycznego podobieństwa gatunków między sobą pozwala nam myśleć, że odkrycia biotechnologiczne mają jednak wartość uniwersalną? Nie wyciągajmy w każdym razie pochopnych wniosków. Gdyby miało dojść do sklonowania człowieka, wierzymy, że stać by się to mogło tylko przy zastosowaniu się do wszystkich wcześniej ustalonych norm.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;IV. &lt;tit1&gt;CO DALEJ?&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;Mody w nauce?&lt;/&gt;<br>Badania naukowe
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego