Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Andrzej Otrębski
Tytuł: strona łowiecka
Rok: 2003
i ojca, z którymi malował, często wspólnie sygnując płótna. Kontynuował rodzinną tradycję malarstwa batalistycznego z tematyką wojen napoleońskich i walk legionowych z ulubionym motywem "konia, ułana i dziewczyny". Nie stronił również od scen myśliwskich.


Juliusz Kossak
1824 - 1899

Znakomity akwarelista. Podróżując po Wołyniu, Podolu i Ukrainie malował stadniny, polowania i podobizny koni. Przez parę lat przebywał w Paryżu. W latach 1867 - 68 pracował z Józefem Brandtem w Monachium. Od 1872 r członek Akademii Umiejętności. Głównym tematem jego prac był koń. Zasłynął obrazami scen batalistycznych i historycznych oraz jeźdźców w ujęciu portretowym.


Wojciech Kossak
1857 - 1942

Syn Juliusza Kossaka. Studiował w Krakowie
i ojca, z którymi malował, często wspólnie sygnując płótna. Kontynuował rodzinną tradycję malarstwa batalistycznego z tematyką wojen napoleońskich i walk legionowych z ulubionym motywem "konia, ułana i dziewczyny". Nie stronił również od scen myśliwskich.<br><br><br>&lt;tit&gt;Juliusz Kossak<br>1824 - 1899&lt;/&gt;<br><br>Znakomity akwarelista. Podróżując po Wołyniu, Podolu i Ukrainie malował stadniny, polowania i podobizny koni. Przez parę lat przebywał w Paryżu. W latach 1867 - 68 pracował z Józefem Brandtem w Monachium. Od 1872 r członek Akademii Umiejętności. Głównym tematem jego prac był koń. Zasłynął obrazami scen batalistycznych i historycznych oraz jeźdźców w ujęciu portretowym.<br><br><br>&lt;tit&gt;Wojciech Kossak<br>1857 - 1942&lt;/&gt;<br><br>Syn Juliusza Kossaka. Studiował w Krakowie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego