Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 23
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Baligówce.
sak



Schody sprawiedliwości

Pani Maria ma 83 lata. Od 6 kwietnia, kiedy zastała schody zabite deskami, nie mieszka w domu. Właściciel domu tłumaczy wszystko koniecznością przeprowadzenia remontu. Opiekująca się nią siostra oddała sprawę do sądu. Rozprawa jest w toku, obie strony oczekują na wyrok. Jednocześnie ktoś oblał nocą i podpalił drzwi wejściowe do budynku. Policja prowadzi śledztwo.
Sprawy lokatorskie nie należą do łatwych. Racje zwykle leżą po obu stronach. Na jednej szali kładzie się prawo do własności, dobro lokatora, etykę współżycia międzyludzkiego, na drugiej chciwość i podstępne działanie. Dlatego szukanie sprawiedliwości i osądzenie, kto ma rację, bywa wręcz niemożliwe.

Fakty
Baligówce.<br>&lt;au&gt;sak&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Schody sprawiedliwości&lt;/tit&gt;<br><br>Pani Maria ma 83 lata. Od 6 kwietnia, kiedy zastała schody zabite deskami, nie mieszka w domu. Właściciel domu tłumaczy wszystko koniecznością przeprowadzenia remontu. Opiekująca się nią siostra oddała sprawę do sądu. Rozprawa jest w toku, obie strony oczekują na wyrok. Jednocześnie ktoś oblał nocą i podpalił drzwi wejściowe do budynku. Policja prowadzi śledztwo.<br>Sprawy lokatorskie nie należą do łatwych. Racje zwykle leżą po obu stronach. Na jednej szali kładzie się prawo do własności, dobro lokatora, etykę współżycia międzyludzkiego, na drugiej chciwość i podstępne działanie. Dlatego szukanie sprawiedliwości i osądzenie, kto ma rację, bywa wręcz niemożliwe.<br><br>&lt;tit&gt;Fakty
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego