Typ tekstu: Książka
Autor: Fereniec Jan
Tytuł: Zarys ekonomiki i organizacji rolnictwa
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1985
bezpośredniego wszystkich występujących działalności produkcyjnych, możemy obliczyć wielkość dochodu rolniczego wygospodarowanego w całym gospodarstwie i w poszczególnych działalnościach (suma dochodów bezpośrednich minus koszty pośrednie równa się dochód rolniczy). Natomiast obliczenie dochodu rolniczego z poszczególnych działalności produkcyjnych polega na proporcjonalnym rozdzieleniu całościowych kosztów pośrednich na występujące działalności produkcyjne za pomocą klucza podziałowego kosztów. Kluczem podziałowym może być: koszt bezpośredni, nakłady pracy w rbh i wielkość produkcji końcowej obliczonej w jednostkach zbożowych.
Z badań IERiGŻ wynika, że w 1993 r. najwyższy dochód bezpośredni spośród zbóż przynosiła kukurydza na ziarno, pszenica ozima, pszenżyto, jęczmień, owies, a najmniejszy żyto.

7. EKONOMIKA I ORGANIZACJA PRODUKCJI ZIEMNIAKÓW
bezpośredniego wszystkich występujących działalności produkcyjnych, możemy obliczyć wielkość dochodu rolniczego wygospodarowanego w całym gospodarstwie i w poszczególnych działalnościach (suma dochodów bezpośrednich minus koszty pośrednie równa się dochód rolniczy). Natomiast obliczenie dochodu rolniczego z poszczególnych działalności produkcyjnych polega na proporcjonalnym rozdzieleniu całościowych kosztów pośrednich na występujące działalności produkcyjne za pomocą klucza podziałowego kosztów. Kluczem podziałowym może być: koszt bezpośredni, nakłady pracy w rbh i wielkość produkcji końcowej obliczonej w jednostkach zbożowych.<br>Z badań &lt;name type="org"&gt;IERiGŻ&lt;/&gt; wynika, że w 1993 r. najwyższy dochód bezpośredni spośród zbóż przynosiła kukurydza na ziarno, pszenica ozima, pszenżyto, jęczmień, owies, a najmniejszy żyto.<br>&lt;page nr=117&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;7. EKONOMIKA I ORGANIZACJA PRODUKCJI ZIEMNIAKÓW
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego