Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
1-3b). Wielkość tę wyraża się w jednostkach energii na jednostkę długości ((...)) lub w jednostkach energii na jednostkę gęstości powierzchniowej ((...))
Atomową zdolnością hamowania nazywa się stratę energii na drodze 1 m podzieloną przez gęstość atomową ((...)) i wyraża w jednostkach ((...))
Masową zdolnością hamowania nazywa się stratę energii na drodze 1 m podzieloną przez gęstość ośrodka w 3 i wyraża, jak poprzednio, w jednostkach ((...)) Przykładowo w wodorze ((...))
Względna zdolność hamowania ((...)) jest to stosunek zdolności hamowania danej substancji do zdolności hamowania powietrza, w odniesieniu do takich samych cząstek, o takich samych energiach. Inaczej mówiąc, jest to odwrócony stosunek grubości, które przy jednakowej gęstości atomowej dawałyby
1-3b). Wielkość tę wyraża się w jednostkach energii na jednostkę długości ((...)) lub w jednostkach energii na jednostkę gęstości powierzchniowej ((...))<br> Atomową zdolnością hamowania nazywa się stratę energii na drodze 1 m podzieloną przez gęstość atomową ((...)) i wyraża w jednostkach ((...))<br> Masową zdolnością hamowania nazywa się stratę energii na drodze 1 m podzieloną przez gęstość ośrodka w 3 i wyraża, jak poprzednio, w jednostkach ((...)) Przykładowo w wodorze ((...))<br> Względna zdolność hamowania ((...)) jest to stosunek zdolności hamowania danej substancji do zdolności hamowania powietrza, w odniesieniu do takich samych cząstek, o takich samych energiach. Inaczej mówiąc, jest to odwrócony stosunek grubości, które przy jednakowej gęstości atomowej dawałyby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego