Typ tekstu: Książka
Autor: Grünberg Karol, Otręba Bolesław
Tytuł: Joachim von Ribbentrop
Rok: 1995
kwestiach najistotniejszych podejmował wyłącznie Hitler. Ministrowi przypadła rola sekretarza do spraw polityki międzynarodowej przy urzędzie kanclerza. Wynikało to w znacznej mierze z przeświadczenia Hitlera, że w warunkach wojny zadania dyplomacji zostały przejęte przez działania Wehrmachtu. Do zmniejszenia roli MSZ przyczyniły się również w dość znaczącej mierze dominujące w tej instytucji poglądy Ribbentropa o wyższości argumentu siły nad obowiązującymi regułami dyplomacji międzynarodowej, a przede wszystkim brak zrozumienia dla kompromisowych rozwiązań.
Ribbentrop zwrócił się z prośbą o dymisję. Zdawał sobie przypuszczalnie sprawę z tego, że Hitler odrzuci podanie, gdyż nie dysponuje innymi, bardziej predestynowanymi na to stanowisko kandydatami.
Niemniej jednak prawdą jest, że
kwestiach najistotniejszych podejmował wyłącznie Hitler. Ministrowi przypadła rola sekretarza do spraw polityki międzynarodowej przy urzędzie kanclerza. Wynikało to w znacznej mierze z przeświadczenia Hitlera, że w warunkach wojny zadania dyplomacji zostały przejęte przez działania &lt;name type="org"&gt;Wehrmachtu&lt;/&gt;. Do zmniejszenia roli MSZ przyczyniły się również w dość znaczącej mierze dominujące w tej instytucji poglądy &lt;name type="person"&gt;Ribbentropa&lt;/&gt; o wyższości argumentu siły nad obowiązującymi regułami dyplomacji międzynarodowej, a przede wszystkim brak zrozumienia dla kompromisowych rozwiązań.<br>&lt;name type="person"&gt;Ribbentrop&lt;/&gt; zwrócił się z prośbą o dymisję. Zdawał sobie przypuszczalnie sprawę z tego, że Hitler odrzuci podanie, gdyż nie dysponuje innymi, bardziej predestynowanymi na to stanowisko kandydatami.<br>Niemniej jednak prawdą jest, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego