Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
współorganizator i profesor Uniwersytetu Poznańskiego, członek wielu towarzystw i instytucji naukowych, zasłużony badacz nazw topograficznych Wielkopolski i Słowiańszczyzny Zachodniej.
Generał spoczywa w kaplicy (1863) przy miejscowym kościele. Polichromię kaplicy z polskimi orłami na sklepieniu wykonał S. Smogulecki, witraż W. Gosieniecki w 1918. Na ścianach wypisane pola chwały legionów polskich i pola bitew H. Dąbrowskiego oraz zawieszone tarcze z pierwszymi słowami naszego hymnu narodowego. Zabalsamowane serce generała rodzina przekazała do Krakowa, obecnie znajduje się w kościele św. Wojciecha w Poznaniu. Przy kaplicy spoczywa Bronisław Dąbrowski, syn generała, uczestnik powstania 1848.

Park wiejski z pocz. XIXw. (4,5ha) i neoklasycystyczny pałac z 1910, do
współorganizator i profesor Uniwersytetu Poznańskiego, członek wielu towarzystw i instytucji naukowych, zasłużony badacz nazw topograficznych Wielkopolski i Słowiańszczyzny Zachodniej.<br>Generał spoczywa w kaplicy (1863) przy miejscowym kościele. Polichromię kaplicy z polskimi orłami na sklepieniu wykonał S. Smogulecki, witraż W. Gosieniecki w 1918. Na ścianach wypisane pola chwały legionów polskich i pola bitew H. Dąbrowskiego oraz zawieszone tarcze z pierwszymi słowami naszego hymnu narodowego. Zabalsamowane serce generała rodzina przekazała do Krakowa, obecnie znajduje się w kościele św. Wojciecha w Poznaniu. Przy kaplicy spoczywa Bronisław Dąbrowski, syn generała, uczestnik powstania 1848.<br><br>Park wiejski z pocz. XIXw. (4,5ha) i neoklasycystyczny pałac z 1910, do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego