Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
wymaga wyjaśnienia ich przyczyn - określenia zależności zapachu powietrza od rodzaju i stężeń wszystkich zanieczyszczeń. Problem jest daleki od rozwiązania (rozdz. 5). Badania ograniczają się dotychczas do zjawisk występujących w prostych modelowych mieszaninach dwóch lub trzech odorantów.
Przytoczone argumenty dowodzą, że ocena skuteczności dezodoryzacji gazów zawierających mieszaniny zanieczyszczeń:
• nie może polegać na zgromadzeniu wyników jakościowych i ilościowych analiz próbek pobranych przed i za instalacją,
• musi być wykonywana z wykorzystaniem metod analizy sensorycznej, przy czym badania próbek pobranych przed i za instalacją powinny obejmować:
- odorymetryczne oznaczenia liczby jednostek zapachowych (LJZ [jz/m3]),
- wyznaczenie współczynników Webera-Fechnera oraz w miarę możliwości
- oceny
wymaga wyjaśnienia ich przyczyn - określenia zależności zapachu powietrza od rodzaju i stężeń wszystkich zanieczyszczeń. Problem jest daleki od rozwiązania (rozdz. 5). Badania ograniczają się dotychczas do zjawisk występujących w prostych modelowych mieszaninach dwóch lub trzech odorantów.<br>Przytoczone argumenty dowodzą, że ocena skuteczności dezodoryzacji gazów zawierających mieszaniny zanieczyszczeń:<br>&#149; nie może polegać na zgromadzeniu wyników jakościowych i ilościowych analiz próbek pobranych przed i za instalacją,<br>&#149; musi być wykonywana z wykorzystaniem metod analizy sensorycznej, przy czym badania próbek pobranych przed i za instalacją powinny obejmować:<br>- odorymetryczne oznaczenia liczby jednostek zapachowych (LJZ [jz/m3]),<br>- wyznaczenie współczynników Webera-Fechnera oraz w miarę możliwości<br>- oceny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego