Typ tekstu: Strona internetowa
Tytuł: strona internetowa o psychologii i religii
Rok: 2003
własnych sądów i rad. Pomoże Ci w tym utrzymywanie kontaktu wzrokowego (spoglądaj mu w oczy, ale nie patrz cały czas - pierwsze jest kontaktem, drugie może peszyć), pochyl się w jego stronę, zachęcaj do kontynuowania (lekkim potakiwaniem) i nie przeszkadzaj, nie wtrącaj się, gdy ktoś do Ciebie mówi.
Właściwemu zrozumieniu bardzo pomaga przemyślenie i przekazanie informacji zwrotnej, co umożliwia Twojemu rozmówcy uzyskanie wiedzy o Twoich odczuciach i spostrzeżeniach, a Ciebie chroni przed niewłaściwym odkodowaniem usłyszanej informacji. To ważne - pytaj więc, czy dobrze rozumiesz; proś o wyjaśnienie (zamiast domyślania się); mów, jakie odniosłeś (-aś) wrażenie odnośnie tematu, czy uczuć rozmówcy.
Nie osądzaj, nie
własnych sądów i rad. Pomoże Ci w tym utrzymywanie kontaktu wzrokowego (spoglądaj mu w oczy, ale nie patrz cały czas - pierwsze jest kontaktem, drugie może peszyć), pochyl się w jego stronę, zachęcaj do kontynuowania (lekkim potakiwaniem) i nie przeszkadzaj, nie wtrącaj się, gdy ktoś do Ciebie mówi.<br>Właściwemu zrozumieniu bardzo pomaga przemyślenie i przekazanie informacji zwrotnej, co umożliwia Twojemu rozmówcy uzyskanie wiedzy o Twoich odczuciach i spostrzeżeniach, a Ciebie chroni przed niewłaściwym odkodowaniem usłyszanej informacji. To ważne - pytaj więc, czy dobrze rozumiesz; proś o wyjaśnienie (zamiast domyślania się); mów, jakie odniosłeś (-aś) wrażenie odnośnie tematu, czy uczuć rozmówcy.<br>Nie osądzaj, nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego