Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
jeszcze raz celuje się w wybrany wcześniej punkt osnowy pomiarowej, aby sprawdzić czy podczas pomiaru nie nastąpiło przesunięcie koła poziomego (zmiana orientacji).
Metoda przedłużeń polega na ustaleniu lokalizacji szczegółów sytuacyjnych w stosunku do osnowy pomiarowej przez wyznaczenie na niej punktów przecięcia linii, stanowiących przedłużenie np. ścian budynku z bokami osnowy pomiarowej. Położenie tych punktów określa się przez pomierzenie miar bieżących na boku osnowy pomiarowej. Stosownie dobrana sieć linii, stanowiących przedłużenie szczegółów sytuacyjnych w punktach wzajemnego przecięcia, określa położenie wierzchołków lokalizowanych szczegółów sytuacyjnych. Wyniki pomiaru tą metodą szczegółów sytuacyjnych opisuje się na specjalnym szkicu (rys. 2.46).
Metoda wcięć kątowych polega na
jeszcze raz celuje się w wybrany wcześniej punkt osnowy pomiarowej, aby sprawdzić czy podczas pomiaru nie nastąpiło przesunięcie koła poziomego (zmiana orientacji).<br>&lt;HI rend="italic"&gt;Metoda przedłużeń&lt;/HI&gt; polega na ustaleniu lokalizacji szczegółów sytuacyjnych w stosunku do osnowy pomiarowej przez wyznaczenie na niej punktów przecięcia linii, stanowiących przedłużenie np. ścian budynku z bokami osnowy pomiarowej. Położenie tych punktów określa się przez pomierzenie miar bieżących na boku osnowy pomiarowej. Stosownie dobrana sieć linii, stanowiących przedłużenie szczegółów sytuacyjnych w punktach wzajemnego przecięcia, określa położenie wierzchołków lokalizowanych szczegółów sytuacyjnych. Wyniki pomiaru tą metodą szczegółów sytuacyjnych opisuje się na specjalnym szkicu (rys. 2.46).<br>&lt;HI rend="italic"&gt;Metoda wcięć&lt;/HI&gt; kątowych polega na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego