Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 09.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
krążą obecnie trzy plotki, wyjaśniające przyczyny zajścia: 1. kiedy burmistrz był w Solidarności, milicjanci go pobili, 2. kiedyś policja zbierała na burmistrza teczkę, 3. przed samym wyborem na burmistrza Bekisz kopał kosze na śmieci na ulicy i policjanci go zatrzymali.

Mariusz Janik, piekarz i malarz z Chojnic, który ufundował sobie pomnik, doświadcza teraz ludzkiej zawiści. Nieznani sprawcy pozbawili rzeźbę ramy obrazu, stanowiącego część kompozycji, a następnie także pędzla z brązu. Niewzruszony Janik napisał flamastrem na postumencie przesłanie do ludności: "Ludu, mój ludu, cóżem Ci uczynił? Dlaczego złamałeś mi pędzel?".

Leszek wielki książę Wierzchowski, regent Polski i Polskiego Ruchu Monarchistycznego, w wywiadzie
krążą obecnie trzy plotki, wyjaśniające przyczyny zajścia: 1. kiedy burmistrz był w Solidarności, milicjanci go pobili, 2. kiedyś policja zbierała na burmistrza teczkę, 3. przed samym wyborem na burmistrza Bekisz kopał kosze na śmieci na ulicy i policjanci go zatrzymali.<br><br>Mariusz Janik, piekarz i malarz z Chojnic, który ufundował sobie pomnik, doświadcza teraz ludzkiej zawiści. Nieznani sprawcy pozbawili rzeźbę ramy obrazu, stanowiącego część kompozycji, a następnie także pędzla z brązu. Niewzruszony Janik napisał flamastrem na postumencie przesłanie do ludności: "Ludu, mój ludu, cóżem Ci uczynił? Dlaczego złamałeś mi pędzel?".<br><br>Leszek wielki książę Wierzchowski, regent Polski i Polskiego Ruchu Monarchistycznego, w wywiadzie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego