Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
znajduje się w kościele św. Wojciecha w Poznaniu. Przy kaplicy spoczywa Bronisław Dąbrowski, syn generała, uczestnik powstania 1848.

Park wiejski z pocz. XIXw. (4,5ha) i neoklasycystyczny pałac z 1910, do 1939 w posiadaniu Mańkowskich, potomków gen. J.H. Dąbrowskiego (pamiątki po generale zaginęły w czasie okupacji hitlerowskiej). W parku pomnik gen. J.H. Dąbrowskiego (1979). Obecnie w pałacu siedziba zakładu naukowo-badawczego Instytutu Ochrony Roślin. Zakład prowadzi prace badawcze i doświadczalne w zakresie walki z chorobami i szkodnikami roślin. Od 1987 w pałacu izba pamięci poświęcona gen. J.H.
Dąbrowskiemu.

18km

Trasa wkracza na teren Żerkowsko-Czeszeńskiego Parku Krajobrazowego utworzonego
znajduje się w kościele św. Wojciecha w Poznaniu. Przy kaplicy spoczywa Bronisław Dąbrowski, syn generała, uczestnik powstania 1848.<br><br>Park wiejski z pocz. XIXw. (4,5ha) i neoklasycystyczny pałac z 1910, do 1939 w posiadaniu Mańkowskich, potomków gen. J.H. Dąbrowskiego (pamiątki po generale zaginęły w czasie okupacji hitlerowskiej). W parku pomnik gen. J.H. Dąbrowskiego (1979). Obecnie w pałacu siedziba zakładu naukowo-badawczego Instytutu Ochrony Roślin. Zakład prowadzi prace badawcze i doświadczalne w zakresie walki z chorobami i szkodnikami roślin. Od 1987 w pałacu izba pamięci poświęcona gen. J.H.<br>Dąbrowskiemu.<br><br>18km<br><br>Trasa wkracza na teren Żerkowsko-Czeszeńskiego Parku Krajobrazowego utworzonego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego