Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
z końca XIXw. Przed nim dwa piękne okazy cyprysików nutkajskich, a pośrodku placu - 4 okazałe dęby.
Od strony wsch. park o założeniu krajobrazowym (4,9ha) z pocz. XIXw. z urozmaiconym drzewostanem, m.in. ok. 700-letni dąb. Przy ul.
Wronieckiej budynki Zespołu Szkół Rolniczych z Technikum Rybackim, zbudowane jako szkoła-pomnik Tysiąclecia ze składek Polskiego Związku Wędkarskiego (1966).
Sieraków jest doskonałym punktem wyjścia wycieczek po Pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskim i Puszczy Noteckiej. Liczne znakowane szlaki. Punkty węzłowe nad Jez. Jaroszewskim i na ul. Poznańskiej - nie opodal dworca PKP.
Na pn. za Wartą rozległe lasy Puszczy Noteckiej. Wśród nich szereg jezior rynnowych kolejno
z końca XIXw. Przed nim dwa piękne okazy cyprysików nutkajskich, a pośrodku placu - 4 okazałe dęby.<br>Od strony wsch. park o założeniu krajobrazowym (4,9ha) z pocz. XIXw. z urozmaiconym drzewostanem, m.in. ok. 700-letni dąb. Przy ul.<br>Wronieckiej budynki Zespołu Szkół Rolniczych z Technikum Rybackim, zbudowane jako szkoła-pomnik Tysiąclecia ze składek Polskiego Związku Wędkarskiego (1966).<br>Sieraków jest doskonałym punktem wyjścia wycieczek po Pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskim i Puszczy Noteckiej. Liczne znakowane szlaki. Punkty węzłowe nad Jez. Jaroszewskim i na ul. Poznańskiej - nie opodal dworca PKP.<br> Na pn. za Wartą rozległe lasy Puszczy Noteckiej. Wśród nich szereg jezior rynnowych kolejno
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego