Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Problemy
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1971
Realizacja procesu technologicznego jest prawidłowa, jeśli wymienione czynności zostaną wykonane w odpowiedniej kolejności i z żądaną dokładnością. Listę czynności, które należy wykonać w określonej kolejności, nazywamy programem obróbki. Każda z czynności sterujących może być wykonana ręcznie lub automatycznie.
Mówiąc ogólnie, czas wykonania jednego detalu składa się z czasu maszynowego i pomocniczego. Czynności związane ze sterowaniem wchodzą w skład czasu pomocniczego.
Zautomatyzowanie sterowania skraca wydatnie czas pomocniczy, natomiast wpływ automatyzacji na czas maszynowy (czyi czas skrawania) jest niewielki , i to tylko w niektórych przypadkach.
Ze względu na sposób sterowania obrabiarki można podzielić na następujące grupy:
Obrabiarki sterowane ręcznie - programem obróbki jest poddany
Realizacja procesu technologicznego jest prawidłowa, jeśli wymienione czynności zostaną wykonane w odpowiedniej kolejności i z żądaną dokładnością. Listę czynności, które należy wykonać w określonej kolejności, nazywamy programem obróbki. Każda z czynności sterujących może być wykonana ręcznie lub automatycznie.<br> Mówiąc ogólnie, czas wykonania jednego detalu składa się z czasu maszynowego i pomocniczego. Czynności związane ze sterowaniem wchodzą w skład czasu pomocniczego.<br> Zautomatyzowanie sterowania skraca wydatnie czas pomocniczy, natomiast wpływ automatyzacji na czas maszynowy (czyi czas skrawania) jest niewielki , i to tylko w niektórych przypadkach.<br> Ze względu na sposób sterowania obrabiarki można podzielić na następujące grupy:<br>Obrabiarki sterowane ręcznie - programem obróbki jest poddany
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego