Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Problemy
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1971
żądaną dokładnością. Listę czynności, które należy wykonać w określonej kolejności, nazywamy programem obróbki. Każda z czynności sterujących może być wykonana ręcznie lub automatycznie.
Mówiąc ogólnie, czas wykonania jednego detalu składa się z czasu maszynowego i pomocniczego. Czynności związane ze sterowaniem wchodzą w skład czasu pomocniczego.
Zautomatyzowanie sterowania skraca wydatnie czas pomocniczy, natomiast wpływ automatyzacji na czas maszynowy (czyi czas skrawania) jest niewielki , i to tylko w niektórych przypadkach.
Ze względu na sposób sterowania obrabiarki można podzielić na następujące grupy:
Obrabiarki sterowane ręcznie - programem obróbki jest poddany obsługującemu w formie karty instrukcyjnej, będącej opisem procesu technologicznego. Wszystkie wymienione uprzednio czynności sterujące wykonywane
żądaną dokładnością. Listę czynności, które należy wykonać w określonej kolejności, nazywamy programem obróbki. Każda z czynności sterujących może być wykonana ręcznie lub automatycznie.<br> Mówiąc ogólnie, czas wykonania jednego detalu składa się z czasu maszynowego i pomocniczego. Czynności związane ze sterowaniem wchodzą w skład czasu pomocniczego.<br> Zautomatyzowanie sterowania skraca wydatnie czas pomocniczy, natomiast wpływ automatyzacji na czas maszynowy (czyi czas skrawania) jest niewielki , i to tylko w niektórych przypadkach.<br> Ze względu na sposób sterowania obrabiarki można podzielić na następujące grupy:<br>Obrabiarki sterowane ręcznie - programem obróbki jest poddany obsługującemu w formie karty instrukcyjnej, będącej opisem procesu technologicznego. Wszystkie wymienione uprzednio czynności sterujące wykonywane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego