Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
r. Była to maszyna z napędem parowym (rys. 1.1) o mocy 11 kW, a jej wydajność wynosiła do 64 m3/h. W Europie, pierwsze koparki wyprodukowano w Niemczech w 1904 r. Były one również napędzane parą. Produkcję koparek w Polsce rozpoczęto w 1952 r.
Od pierwszego wynalazku Otisa minęło ponad 160 lat, a mimo to koparki, pod względem struktury konstrukcji i rodzaju stosowanych mechanizmów, przeszły mniejsze przeobrażenia, niż by to wynikało z ogólnego rozwoju techniki [36]. Dopiero w ostatnim dwudziestopięcioleciu obserwuje się zasadnicze zmiany, które powstały w wyniku zastosowania hydraulicznego przeniesienia napędu (rys. 1.2).
Współczesne koparki składają się trzech
r. Była to maszyna z napędem parowym (rys. 1.1) o mocy 11 kW, a jej wydajność wynosiła do 64 m3/h. W Europie, pierwsze koparki wyprodukowano w Niemczech w 1904 r. Były one również napędzane parą. Produkcję koparek w Polsce rozpoczęto w 1952 r.<br>Od pierwszego wynalazku Otisa minęło ponad 160 lat, a mimo to koparki, pod względem struktury konstrukcji i rodzaju stosowanych mechanizmów, przeszły mniejsze przeobrażenia, niż by to wynikało z ogólnego rozwoju techniki [36]. Dopiero w ostatnim dwudziestopięcioleciu obserwuje się zasadnicze zmiany, które powstały w wyniku zastosowania hydraulicznego przeniesienia napędu (rys. 1.2).<br>Współczesne koparki składają się trzech
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego