Typ tekstu: Książka
Autor: Jamroży Zygmunt
Tytuł: Beton i jego technologie
Rok: 2000
tym, że mieszanka betonowa nie może się toczyć, lecz musi się zsuwać pod wpływem własnego ciężaru, wówczas bowiem nie podlega rozdzieleniu składników. Mieszanka betonowa musi zatem w omawianym przypadku zachować prawie niezmienną konsystencję w ciągu co najmniej 1 godziny.
Do uzyskania takiej mieszanki stosuje się następujące dodatki i domieszki: bentonit, popiół lotny, plastyfikator, środki napowietrzające, proszek aluminiowy. Poniżej podano przykładowo skład mieszanki o konsystencji ciekłej (17 cm opadu stożka) i wytrzymałości po 28 dniach około 20 MPa:
cement hutniczy m. 32,5(CEM III)- 400 kg,
piasek naturalny do 1 mm- 600 kg,
żwir do 32 mm- 1100 kg,
woda - 230
tym, że mieszanka betonowa nie może się toczyć, lecz musi się zsuwać pod wpływem własnego ciężaru, wówczas bowiem nie podlega rozdzieleniu składników. Mieszanka betonowa musi zatem w omawianym przypadku zachować prawie niezmienną konsystencję w ciągu co najmniej 1 godziny. <br>Do uzyskania takiej mieszanki stosuje się następujące dodatki i domieszki: bentonit, popiół lotny, plastyfikator, środki napowietrzające, proszek aluminiowy. Poniżej podano przykładowo skład mieszanki o konsystencji ciekłej (17 cm opadu stożka) i wytrzymałości po 28 dniach około 20 MPa:<br>cement hutniczy m. 32,5(CEM III)- 400 kg,<br>piasek naturalny do 1 mm- 600 kg,<br>żwir do 32 mm- 1100 kg,<br>woda - 230
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego