Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
kamery termowizyjne. Pozwalają one na otrzymanie czarno- -białego lub barwnego obrazu niewidzialnego promieniowania podczerwonego, wysyłanego przez badany obiekt. Gęstość optyczna obrazu termalnego jest odzwierciedleniem rozkładu mocy promieniowania podczerwonego na badanej powierzchni, zależnej też od współczynnika emisyjności oraz transmisji ośrodka.
W badaniach użytkowych właściwości zobrazowań termalnych można na podstawie termogramów otrzymać poprawne odwzorowanie rozkładu temperatur, jak też cech geometrycznych badanego obiektu. Postać informacji termowizyjnej zależy od urządzenia, z którego jest otrzymywana. Najbardziej różnorodna jest informacja otrzymana za pomocą kamery termowizyjnej. Podstawową formą dokumentowania informacji termowizyjnych jest fotografowanie obrazu z monitora. Obraz termalny można również dokumentować na taśmie magnetycznej.
Obraz rozkładu temperatury na
kamery termowizyjne. Pozwalają one na otrzymanie czarno- -białego lub barwnego obrazu niewidzialnego promieniowania podczerwonego, wysyłanego przez badany obiekt. Gęstość optyczna obrazu termalnego jest odzwierciedleniem rozkładu mocy promieniowania podczerwonego na badanej powierzchni, zależnej też od współczynnika emisyjności oraz transmisji ośrodka.<br>W badaniach użytkowych właściwości zobrazowań termalnych można na podstawie termogramów otrzymać poprawne odwzorowanie rozkładu temperatur, jak też cech geometrycznych badanego obiektu. Postać informacji termowizyjnej zależy od urządzenia, z którego jest otrzymywana. Najbardziej różnorodna jest informacja otrzymana za pomocą kamery termowizyjnej. Podstawową formą dokumentowania informacji termowizyjnych jest fotografowanie obrazu z monitora. Obraz termalny można również dokumentować na taśmie magnetycznej.<br>Obraz rozkładu temperatury na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego