Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 03.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wyrzuca się zadrukowanego papieru". Chiny jako pierwsze w świecie wprowadziły system egzaminów państwowych i stopni naukowych, aczkolwiek wiązały się one bardziej z hierarchią, strukturą i awansami urzędniczymi niż z karierą akademicką.
Dzisiejsze Chiny cechuje powszechny pęd do wiedzy. Półki w księgarniach uginają się pod ciężarem podręczników, kompendiów, literatury naukowej i popularnonaukowej, przekładów obcej literatury pięknej i przewodników, pojawia się coraz więcej tytułów z dziedzin, które niegdyś były tabu albo na indeksie - z seksuologii, psychologii czy socjologii. Większość publikacji to tłumaczenia czołowych autorów zachodnich lub japońskich.

Nakłady są coraz większe, zapotrzebowanie rośnie w miarę otwierania się Chin i poszerzania horyzontów. Widok nie
wyrzuca się zadrukowanego papieru". Chiny jako pierwsze w świecie wprowadziły system egzaminów państwowych i stopni naukowych, aczkolwiek wiązały się one bardziej z hierarchią, strukturą i awansami urzędniczymi niż z karierą akademicką.<br>Dzisiejsze Chiny cechuje powszechny pęd do wiedzy. Półki w księgarniach uginają się pod ciężarem podręczników, kompendiów, literatury naukowej i popularnonaukowej, przekładów obcej literatury pięknej i przewodników, pojawia się coraz więcej tytułów z dziedzin, które niegdyś były tabu albo na indeksie - z seksuologii, psychologii czy socjologii. Większość publikacji to tłumaczenia czołowych autorów zachodnich lub japońskich.<br><br>Nakłady są coraz większe, zapotrzebowanie rośnie w miarę otwierania się Chin i poszerzania horyzontów. Widok nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!