Typ tekstu: Książka
Autor: Woś Alojzy
Tytuł: Meteorologia
Rok: 1996
okres dłuższy niż kilka dni jest w chwili obecnej mało realne. Większość meteorologów na ten problem patrzy bardzo sceptycznie, uważając go za możliwy do rozwiązania dopiero za kilkadziesiąt lat.

1.2. OBSERWACJE I BADANIA METEOROLOGICZNE W PRZESZŁOŚCI

Meteorologia należy do nauk bardzo starych. Pierwsze poczynione przez człowieka obserwacje rytmicznej zmiany pór roku lub też wpływu stanów atmosfery na wielkość plonów uprawianych roślin możemy uznać za obserwacje z dziedziny meteorologii. W miarę rozwoju cywilizacji poszczególne zjawiska zachodzące w atmosferze, początkowo traktowane jako przejaw działania sił wyższych, w wyniku ustaleń innych dyscyplin naukowych zaczęto kojarzyć z poznanymi prawami fizycznymi.
Od najdawniejszych czasów, szczególnie na
okres dłuższy niż kilka dni jest w chwili obecnej mało realne. Większość meteorologów na ten problem patrzy bardzo sceptycznie, uważając go za możliwy do rozwiązania dopiero za kilkadziesiąt lat. <br><br>&lt;tit&gt;1.2. OBSERWACJE I BADANIA METEOROLOGICZNE W PRZESZŁOŚCI&lt;/&gt;<br><br> Meteorologia należy do nauk bardzo starych. Pierwsze poczynione przez człowieka obserwacje rytmicznej zmiany pór roku lub też wpływu stanów atmosfery na wielkość plonów uprawianych roślin możemy uznać za obserwacje z dziedziny meteorologii. W miarę rozwoju cywilizacji poszczególne zjawiska zachodzące w atmosferze, początkowo traktowane jako przejaw działania sił wyższych, w wyniku ustaleń innych dyscyplin naukowych zaczęto kojarzyć z poznanymi prawami fizycznymi.<br> Od najdawniejszych czasów, szczególnie na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego