Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
pięć emisji , z czego dwie przy różnicy ((...)) , a trzy przy ((...)) i aż cztery kolejne w kaskadzie przez wszystkie stopnie wzbudzenia. Co znaczące, wszystkie te przejścia są elektryczne.
Innymi dobrymi przykładami są nuklidy ((...)) będące znanymi źródłami promieniowania w technice radiacyjnej. Wzbudzony poziom ((...)) ma moment 4, podstawowy - 0. Między nimi występuje stan pośredni o momencie 2. Tylko 0,04% jąder ((...)) dezaktywuje się z emisją E4, prawie wszystkie emitują dwa kwanty E2 : ((...)). To samo dotyczy powstającego z 60 ((...)) niklu. Tu również I od najwyższego (2,5 MeV) do podstawowego stanu wynosi 4, mamy więc dwa przejścia z emisją elektrycznego promieniowania kwadrupolowego o energii ((...)) .

3
pięć emisji , z czego dwie przy różnicy ((...)) , a trzy przy ((...)) i aż cztery kolejne w kaskadzie przez wszystkie stopnie wzbudzenia. Co znaczące, wszystkie te przejścia są elektryczne.<br> Innymi dobrymi przykładami są nuklidy ((...)) będące znanymi źródłami promieniowania w technice radiacyjnej. Wzbudzony poziom ((...)) ma moment 4, podstawowy - 0. Między nimi występuje stan pośredni o momencie 2. Tylko 0,04% jąder ((...)) dezaktywuje się z emisją E4, prawie wszystkie emitują dwa kwanty E2 : ((...)). To samo dotyczy powstającego z 60 ((...)) niklu. Tu również I od najwyższego (2,5 MeV) do podstawowego stanu wynosi 4, mamy więc dwa przejścia z emisją elektrycznego promieniowania kwadrupolowego o energii ((...)) .<br><br>&lt;tit&gt;3
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego