Typ tekstu: Książka
Autor: Bartosz Grzegorz
Tytuł: Druga twarz tlenu
Rok: 1995
związkiem mogącym chelatować jony żelaza in vivo) mogą również reagować z nadtlenkiem wodoru tworząc ˇOH.
W myśl tego poglądu, reakcja przebiega według następującego schematu:


1.5.5. Podejrzany utrudnia zbieranie dowodów. Miejscowo specyficzne tworzenie rodnika wodorotlenowego

Nie zawsze zmiatacze ˇOH zapobiegają efektom chemicznym reakcji RFT, w których, jak się wydaje, pośredniczy reakcja Fentona. Można podać dwa wyjaśnienia tego stanu rzeczy:
(1) rodnik wodorotlenowy powstaje i reaguje w miejscu, do którego nie mają dostępu dodawane zmiatacze;
(2) rodnik wodorotlenowy nie jest jedynym (a jak twierdzą niektórzy badacze, nie jest nawet głównym) reaktywnym mediatorem w tych reakcjach.
Pierwsza koncepcja określana jest najczęściej jako
związkiem mogącym chelatować jony żelaza in vivo) mogą również reagować z nadtlenkiem wodoru tworząc ˇOH.<br>W myśl tego poglądu, reakcja przebiega według następującego schematu:<br>&lt;gap&gt;<br><br>&lt;tit&gt;1.5.5. Podejrzany utrudnia zbieranie dowodów. Miejscowo specyficzne tworzenie rodnika wodorotlenowego&lt;/&gt;<br><br>Nie zawsze zmiatacze ˇOH zapobiegają efektom chemicznym reakcji RFT, w których, jak się wydaje, pośredniczy reakcja Fentona. Można podać dwa wyjaśnienia tego stanu rzeczy:<br>(1) rodnik wodorotlenowy powstaje i reaguje w miejscu, do którego nie mają dostępu dodawane zmiatacze;<br>(2) rodnik wodorotlenowy nie jest jedynym (a jak twierdzą niektórzy badacze, nie jest nawet głównym) reaktywnym mediatorem w tych reakcjach.<br>Pierwsza koncepcja określana jest najczęściej jako
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego