Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
konsumpcji wraz ze wzrostem poziomu wykształcenia, zwłaszcza w odniesieniu do mężczyzn z wyższym wykształceniem, którzy piją prawie 40% mniej niż mężczyźni z wykształceniem podstawowym. Istotną rolę w kształtowaniu spożycia alkoholu ma miejsce zamieszkania, bowiem mężczyźni mieszkający na wsi mają spożycie o 20% wyższe w porównaniu z mieszkańcami dużych miast.

Nie potwierdziły się wcześniejsze wyniki i przekonania, że bezrobocie wpływa na poziom spożycia alkoholu, Istotna jest natomiast zależność między poczuciem, na ile wystarczający jest dochód a konsumpcją alkoholu. Najniższe spożycie obserwuje się wśród ludzi uznających swój dochód za niewystarczający; najwyższe (o blisko 50%) wśród tych, których dochód "pozwala na więcej".

Model potwierdza
konsumpcji wraz ze wzrostem poziomu wykształcenia, zwłaszcza w odniesieniu do mężczyzn z wyższym wykształceniem, którzy piją prawie 40% mniej niż mężczyźni z wykształceniem podstawowym. Istotną rolę w kształtowaniu spożycia alkoholu ma miejsce zamieszkania, bowiem mężczyźni mieszkający na wsi mają spożycie o 20% wyższe w porównaniu z mieszkańcami dużych miast. <br><br>Nie potwierdziły się wcześniejsze wyniki i przekonania, że bezrobocie wpływa na poziom spożycia alkoholu, Istotna jest natomiast zależność między poczuciem, na ile wystarczający jest dochód a konsumpcją alkoholu. Najniższe spożycie obserwuje się wśród ludzi uznających swój dochód za niewystarczający; najwyższe (o blisko 50%) wśród tych, których dochód "pozwala na więcej".<br><br>Model potwierdza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego