Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
podwójną większością, przyzna Niemcom dwa razy większe wpływy w Brukseli niż Polsce. Obecnie możliwości Berlina i Warszawy są zbliżone.
Stanowisko Polski podzielają premierzy Włoch Silvio Berlusconi i Hiszpanii Jose Luis Zapatero. W minionym tygodniu, jak doniósł wczorajszy "Financial Times", ambasadorowie Włoch i Niemiec ostro starli się w tej sprawie podczas poufnego spotkania w Brukseli. Na razie nie jest natomiast znane stanowisko dwóch pozostałych wielkich krajów Unii, Francji i Wielkiej Brytanii. Paryż bardzo długo walczył o utrzymanie parytetu w Radzie Unii z Niemcami. Jednak zarówno we Francji, jak i w Zjednoczonym Królestwie także mieszka wielu emigrantów bez praw obywatelskich.
Na reformie Niemcy
podwójną większością, przyzna Niemcom dwa razy większe wpływy w &lt;name type="place"&gt;Brukseli&lt;/&gt; niż &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt;. Obecnie możliwości &lt;name type="place"&gt;Berlina&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Warszawy&lt;/&gt; są zbliżone.<br>Stanowisko &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt; podzielają premierzy &lt;name type="place"&gt;Włoch&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Silvio Berlusconi&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Hiszpanii&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Jose Luis Zapatero&lt;/&gt;. W minionym tygodniu, jak doniósł wczorajszy "Financial Times", ambasadorowie &lt;name type="place"&gt;Włoch&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Niemiec&lt;/&gt; ostro starli się w tej sprawie podczas poufnego spotkania w &lt;name type="place"&gt;Brukseli&lt;/&gt;. Na razie nie jest natomiast znane stanowisko dwóch pozostałych wielkich krajów &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Francji&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Wielkiej Brytanii&lt;/&gt;. &lt;name type="place"&gt;Paryż&lt;/&gt; bardzo długo walczył o utrzymanie parytetu w &lt;name type="org"&gt;Radzie Unii&lt;/&gt; z &lt;name type="place"&gt;Niemcami&lt;/&gt;. Jednak zarówno we &lt;name type="place"&gt;Francji&lt;/&gt;, jak i w &lt;name type="place"&gt;Zjednoczonym Królestwie&lt;/&gt; także mieszka wielu emigrantów bez praw obywatelskich.<br>Na reformie &lt;name type="place"&gt;Niemcy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!