Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 21/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
tajemnicę elektronicznego podpisu.
Skonstruowany przez Czechów program ma umożliwić w ciągu kilku sekund zastąpienie takiego podpisu albo kodowanie i otwieranie poufnych wiadomości przesyłanych pocztą elektroniczną.
Informacje o złamaniu elektronicznego podpisu wywołały wśród ekspertów szok. Podpis taki bowiem służy nie tylko do potwierdzenia tożsamości użytkownika, wykorzystywany jest także do szyfrowania ważnych, poufnych informacji.
Jeśli program ten dostałby się do rąk piratów komputerowych, mogliby oni skutecznie zaatakować jakikolwiek na świecie bank i jego klientów. Przy pomocy czeskiego programu można np. kupować towary za pieniądze niczego nieprzeczuwających właścicieli kont.
(PAP)


Adopcja zebry
za trzy tysiące

Fauna Każdy, kto chce być właścicielem zebry lub pandy
tajemnicę elektronicznego podpisu.<br>Skonstruowany przez Czechów program ma umożliwić w ciągu kilku sekund zastąpienie takiego podpisu albo kodowanie i otwieranie poufnych wiadomości przesyłanych pocztą elektroniczną.<br>Informacje o złamaniu elektronicznego podpisu wywołały wśród ekspertów szok. Podpis taki bowiem służy nie tylko do potwierdzenia tożsamości użytkownika, wykorzystywany jest także do szyfrowania ważnych, poufnych informacji. <br>Jeśli program ten dostałby się do rąk piratów komputerowych, mogliby oni skutecznie zaatakować jakikolwiek na świecie bank i jego klientów. Przy pomocy czeskiego programu można np. kupować towary za pieniądze niczego &lt;orig&gt;nieprzeczuwających&lt;/&gt; właścicieli kont.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Adopcja zebry<br>za trzy tysiące&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Fauna&lt;/&gt; Każdy, kto chce być właścicielem zebry lub pandy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!